Skanery Wielkoformatowe w zestawach MFP

Opublikowano

Integracja skanera wielkoformatowego z ploterem tworzy nam zestaw znany z urządzeń biurowych pod nazwą MFP (multifunction printer) czyli urządzenie wielofunkcyjne. Dużą zaletą takiego zestawu jest zwiększenie możliwości plotera o funkcję

Integracja skanera wielkoformatowego z ploterem tworzy nam zestaw znany z urządzeń biurowych pod nazwą MFP (multifunction printer) czyli urządzenie wielofunkcyjne. Dużą zaletą takiego zestawu jest zwiększenie możliwości plotera o funkcję bezpośredniego kopiowania (skaner – ploter) oraz skanowania (skaner – plik). 

W celu zwiększenia wygody w zależności od miejsca oraz sposobu pracy zestaw można ustawić na niskiej podstawie obok plotera lub na wysokiej podstawie nad ploterem. Dodatkowo zwiększająć komfort i ergonomię pracy można wyposażyć zestaw w dotykowy monitor. W przypadku rozwiązań ze skanerami Rowe (Rowe Scan z serii 450i i 850i) mamy możliwość dodanie monitora 24”. Ważnym elementem takiego zestawu jest oprogramowanie, które jest przystosowane do pracy z ekranem dotykowym i starndardowym. 

Przy wyborze takiego zestawu warto zwrócić uwagę czy skaner montowany na wysokiej podstawie jest zintegrowany z urządzeniem, czy podstawa jest wolnostojąca. Skanery, pracujące niezależnie od urządzenia drukującego pracują nawet gdy urządzenie zostanie wymienione na inne (np. nowszy ploter). Urządzenia zintegrowane z reguły posiadają wiele ograniczeń np. w długości skanowanych dokumentów, niskiej rozdzielczości optycznej itp. Korzyści, które państwo jako klęci powinni docenić z urządzenia niezależnego od plotera to przede wszystkim:

Korzyści

  • Wysoka rozdzielczość optyczna skanerów (w Przypadku Rowe Scan 2400×1200 dpi) co daje nam wysokie odwzorowanie szczegółów, oraz wysoką jakość detali.
  • Wyższe prędkości skanowania, skracające czas potrzebny na skanowanie i kopiowanie
  • Oprogramowanie z możliwością zapisywanie nie ograniczonej ilości własnych ustawień. Co przekłada się na wydajność i możliwość szybkiego skanowania w zasadzie każdego rodzaju dokumentów.
  • Współpraca skanera prawie z każdym ploterem, w razie konieczności wymiany plotera np. na szybszy, nowszy lub po prostu działający skaner dopasuje się do niego bez konieczności kupowania nowego rozwiązania ze skanerem. 
  • Brak ograniczeń w długości skanowanych dokumentów.
  • Bardzo szybki przesył dokumentów do komputera wspomagany technologią o 1000% szybsza od USB 3. Przekłada się na wyjątkowy komfort
  • pracy a jednocześnie jest tu standardem nie podnoszącym kosztów zakupu. 

A na koniec – skanery Rowe Scan 450i oraz 850i, spełniają naprawdę najwyższe standardy, pracując na najwyższym poziomie.